Duben 2012

My eyebrows

28. dubna 2012 v 23:35 | Tea Envy W Black |  DIARIES
Teda, nechci z mého blogu udělat nějaký make-up blog, protože rozhodně nejsem ani trochu zkušená nějak profesionálně a ani netvrdím, že se správně maluju :D
Každopádně se mi dostalo dotazů, jak to dělám se svým obočím.
Protože jestli jste někdy viděli, jak vypadám, tak obočí vůbec nemám.
A né, neztratila jsem ho někde po cestě nebo ve srážce vlaků a tak dále.
Problém je, že jsem přírodní světlovláska, netroufám si to nezvat blond, ale spíš špinavou blond, trošku do zrz. Jen jemně. Začala jsem se ale barvit na tmavo. Což mi do teď vyhovuje, jenže černé vlasy a blond obočí vypadá trošku podivně.
Původně jsem ho teda dokreslovala tužkou. To mi bylo 15. Takže si umíte představit, že to nebylo moc pravidelné a vůbec.. :D
Takže obočí jsem oholila. Make-upovým bohyním, manekýnkám a barbínkám se právě naježily všechny chlupy na těle a stojí jim vlasy.
Dělám to tak už několik let a jsem spokojená.

Začínala jsem teda tužkou na oči.
Ta se bohužel mazala, takže u ní jsem dlouho nezůstala.
Poté přišly tekuté linky.
Parádní věc, co se týče výdrže, ale vypadá to dost nepřirozeně a každá nesprávnost je dost vidět. Obzvlášť, pokud máte zrovna den, kdy chcete silnější obočí.
Takže nakonec úplnou náhodou zvítězily černé stíny a štěteček.
Je to parádní. Černá není uměle sytá a výrazná, obočí nemá ostré hrany a navíc se dá štětečkem stínovat. Obočí dělané stínama se dá také lehce opravit. A pokud ho zafixujete, tak i vydrží více než tekutá linka.

Návod?
Pokusím se :D
  • Obočí si dělejte až potom, co doděláte obličej (make-up, korektor, pudr atd.)
  • Obočí musí nebo by mělo být stejné na obou stranách. Takže se držte svých zásad a vkusu. Já začínám kousek od kořene nosu, k druhému bodu, který je v úrovni zorničky a poté podle tvaru oka směrem dolů. Pro přesnost můžete používat tenhle obrázek.
  • Když máte obočí hotové, můžete ho lehce popudrovat tak, že to neroztíráte, ale spíše tupujete. Hlavně do ztracena, abyste neměli fleky kolem očí. Poté obočí stále vidíte, ale je zafixované. Teď stačí jen zvýraznit nejsilnější část obočí a jsme hotový :)
Tady jsou fotky, na kterých jsem já. Prvně se svým obočím, poté s překresleným, následuje obočí tekutou linkou (šílenost) a nakonec fotka z dneška, kde používám stíny.