Different wave!

24. června 2010 v 21:08 | Tea Envy W Black |  DIARIES
Všimla jsem si, že rok nebo dva se proud mých myšlenek stočil kamsi úplně jinam. Jestli je to tou náloží umění najednou? Nevím. Ale nejspíš taky. Na všechny věci okolo mě se dívám už úplně jinak. Přemýšlím o barvách, tazích, smyslu ... až mě z toho často bolí prvně oči a potom hlava. Přeci jen dívat se na jednu věc několik hodin a usilovně přemýšlet dá malinko zabrat. Občas trochu víc.

...

Dřív jsem vůbec nedokázala pochopit proč je to tak a tak. A dnes? Dneska mě nebaví dělat svět takový, jaký ho vidíme úplně všichni. Nechci malovat stejné barvy jako v reálu. Nemá to šťávu. To si to rovnou kdokoliv může vyfotit a pověsit na zeď. ( I když umění fotografie je pro mě taky objektem fascinace )

...

A taky mi přestává být jedno, co si o tom nebo tom obrázku, co jsem namalovala, lidé myslí. Já tak nějak nepotřebuju, aby se líbil jim. Chci, aby se líbil mě. Abych s tím byla spokojená. Což je u mě strašně tvrdý oříšek, protože spokojená nejsem téměř nikdy. Vždy se mi na tom něco nelíbí. A jen málokdy to zatím je podle mých představ. Ale myslím si sama za sebe, že jsem udělala další krok dopředu. Dívám se jinak, přemýšlím jinak, vnímám jinak. Měním názory na umění ... I když např. Picassa asi nikdy nezačnu mít ráda. Je to na mě asi moc velký extrém. A jen proto, že se líbí ostatním, tak se nemusí přeci líbit z pravidla i mě. Nemám pravdu? :)

...

Zkrátka a dobře ... až si tohle přečtu za rok nebo dva, tak už budu mít zase jiný názor. 
Blog poslouží jako takový památníček. Něco jako...záznam vývoje. 

...

Přemýšlela jsem, jestli chci malovat i v budoucnu. A asi doopravdy chci. Nezajímá mě, jestli na to mám nebo nemám. To, co maluju přeci nemusí vůbec nikdo vidět. :)
Jediný problém je, jak se nenechat udusit tímhle systémem života. Nenechat si vzít volný čas, iluze ... prostor k vyjádření toho, co chcete .. 

...

Pro dnešek 'ende' .. Nebo se moc rozepíšu a .. a bude toho prostě až moc :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.